top of page

Сьогодні надзвичайно актуальна проблема щодо виявлення здібностей, інтересів, нахилів дітей та їх розвиток.

 

У зв’язку з цим перед дошкільним навчальним закладом стоїть важливе завдання розвитку творчого потенціалу підростаючого покоління, що, в свою чергу, вимагає вдосконалення навчально-виховного процесу з

                     урахуванням психологічних закономірностей всієї системи пізнавальних процесів.

         Широкі можливості у розв’язанні проблеми розвитку творчих здібностей дитини надає гурткова робота.

Гурткова робота в ДНЗ "Вціночок"є важливою формою організації дитячої життєдіяльності і становить невід'ємну                                                                        частину освітнього процесу.

    Ефективність гурткової роботи значною мірою зумовлюється належним програмно-методичним забезпеченням.

Робота гуртків будується за авторськими перспективними планами, складеними їх керівниками на основі                                                                                 власних доробок та освітніх інновацій.

- навчання будується не на інформаційно-знаковому змісті, а на дитячому - цікавому і емоційно-ціннісному для кожної дитини;

- практика та особистий досвід дітей випереджають оволодіння теоретичними та практичними знаннями, тим самим викиікають живу потребу в них, а отже - зацікавленість в навчанні;

- можливості для експериментування з різними матеріалами, інструментами, з художніми творами і музикою, вибору способів створення образу, засобів художньої виразності;

- комфортні умови, розкута увага відучають від механічного копіювання, стимулюють до творчості;

- керівництво дитячою діяльністю здійснюється на підставі співпраці (визнання цілей і задач самої дитини, спроможність стати на її позицію, разом з нею досягти необхідного результату).

 

Керівники гуртків поставили перед собою мету: створювати умови для самореалізації всіх вихованців, розвивати розумові, творчі, креативні здібності дошкільнят, виявляти обдарованих дітей, сприяти формуванню позитивно – стійких взаємодій в співтворчості дітей, педагогів та батьків.

 

Метою гурткової роботи є : створення умов для розвитку художньо - естетичних, творчих, театральних, комунікативних здібностей дітей, з урахуванням їх вікових особливостей, формування креативної особистості відповідно до Програми навчання та виховання дітей "Дитина в дошкільні роки".

 

Зміст гурткової роботи визначено методичними рекомендаціями складеними на основі досвіду педагогічної діяльності, узгоджені з діючою Програмою навчання та виховання  "Дитина в дошкільні роки"  за якою працює заклад. Робота гуртків відображена в річному плані роботи закладу та обговорена на педагогічній раді перед початком навчального року.

 

Документація керівника гуртка:

- програма гуртка ( методичні рекомендації);

- перспективний і календарний план;

- графік гурткової роботи;

- розклад занять;

- облік проведення гурткових занять;

- список дітей, охоплених гуртковою роботою.

Оптимальна наповнюваність гурткової групи становить – 10 -12 осіб.

Розклад гурткових занять складено з врахуванням профільного напрямку для дітей вікової групи.

Заняття гурткової роботи організовуються таким чином, щоб вони не дублювали ті види діяльності, на яких базувались спеціально організовані заняття в І половину дня.

Тривалість гурткових занять відповідає вікові дітей і не перевищує загальноприйняті методичні норми тривалості навчальних занять.

     ВІЛЬНИЙ ПОШУК ЗАДУМІВ, МАТЕРІАЛІВ, ЗАБЕЗПЕЧУЄ ВИСОКИЙ ТВОРЧИЙ                              ПОТЕНЦІАЛ, ВНОСИТЬ У ДІЯЛЬНІСТЬ ДІТЕЙ РІЗНОМАНІТНІСТЬ І НОВИЗНУ.

Чому учать в гуртках така важлива для малят?

bottom of page